היום הגדול הגיע!

היום הגדול הגיע!

היום אנחנו מסירים את המכשירים הקבועים מן השיניים, ומסתיים הטיפול הפעיל. זהו יום שמח למתרפא ולרופא. מהיום נתן לחייך בפה מלא ללא המכשירים המודבקים על השיניים, ללא חשש לשבור משהו בנגיסה, או להידקר מקצה של חוט עקשני, שלא נתן לקצצו על ידי הפלאיירים שבבית.

אבל...

       היום מתחיל השלב הארוך ביותר בטפול , הנקרא רטנציה, או בעברית: שמירת התוצאה. אם את/ה רוצה שהתוצאה 

האסתטית של הטיפול תשמר לאורך ימים (יש מישהו שאינו רוצה בכך?) עליך להקפיד, בלא פשרות, על כל הוראות ההתנהגות עם הריטיינרים (המכשירים הניידים הניתנים ברוב המקרים בגמר הטיפול). הריטיינר נועד לשמור על ההישג שאליו הגעת יחד עם הרופא.

        הטיפול הפעיל פתר רק את הבעיה שבגללה הגעת למרפאה, אך הגורמים והכוחות שיצרו את הבעיה ממשיכים לפעול, בדרך כלל. נדרש זמן נוסף, כדי שהרקמות הסובבות את השן יסתגלו באופן מלא למצב החדש. לעתים, יש להמשיך להרכיב את הרסן לפי הוראות הרופא, מפני שתהליכי הגדילה עדיין לא הסתיימו, והשימוש במכשיר נועד לשפר את היחסים בין הלסתות.

        הקפדה על השימוש בריטיינרים היא לטובתך. אי-הקפדה על הרכבה רצופה של המכשירים עלולה לגרום לנסיגה במצב השיניים, שתפגע במראה האסתטי של השיניים והפנים. הנסיגה בדרך כלל מהירה מאד ומתרחשת תוך מספר ימים.

        התגובות הראשוניות להרכבת המכשיר בפה הן הצטברות רוק, קושי מסוים בדבור, וקושי בלעיסה. תופעות אלו נעלמות תוך ימים ספורים עם הרכבה המשכית של המכשיר. בזמן הרכבת המכשיר יש להימנע ממאכלים דביקים (טופי, מסטיק, סוכריות גומי וכו') על מנת למנוע עוות של המכשיר.

 

         יש לדאוג לניקיון מרבי של המכשיר, כדי למנוע זיהומי פה. חובה לצחצח את המכשיר לפחות פעמיים ביום במברשת השיניים, ולשטוף במים קרים. כמו כן יש לצחצח את השיניים, החניכיים, והחיך הבא במגע עם המכשיר.

         יש לשמור על שלמות המכשירים, שכן תיקון שברים או בניית מכשיר חדש עולים כסף רב!!! אם בכל זאת המכשיר נשבר או אבד, יש להודיע על כך בלא דיחוי למרפאה, ולתאם ביקור. דחיית הביקור תגדיל את הסבירות לתזוזת שיניים מרגיזה.

         מומלץ לפנות בשלב זה לרופא השיניים שלך על מנת לתאם בדיקה שגרתית, וכן לשיננית לשם ביצוע ניקוי.

         לצערנו, אחד השינויים המתחוללים במערכת השיניים, הוא הופעה של צפיפות שיניים בלסת תחתונה. תופעה זו יכולה לקרות לכל אחד, בין עם עבר או לא עבר  טפול אורתודונטי, והיא קשורה לפיזיולוגיה ולביולוגיה הנורמליות של התבגרות גוף האדם, בדיוק כמו שהשער מאפיר או נושר עם הגיל.

הצוות ואני מקווים שתקופת הטפול הפעיל תיזכר כחוויה מיוחדת, ותיכלל אצלך במערכת החוויות החיוביות. יש להקפיד על המשך הביקורים הסדירים במרפאה, עד אשר תינתן הוראה אחרת.

בברכה ובהצלחה

ד"ר איל כצהנדלר

וצוות המרפאה

פתיח 2.jpg
פתיח.jpg