מי הוא מומחה ליישור שיניים?

אורתודנט מומחה ליישור שיניים או מומחה לאורתודונטיה הינו רופא שיניים שסיים הכשרה ארוכה וייחודית ובעל תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות. מומחה הינו רופא שיניים שלמד בתכנית התמחות בארץ או בחו"ל במוסד המוכר על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים משך כשלוש עד ארבע שנים מלאות (כ-7,000 שעות לימוד). לאחריה עבר בהצלחה את בחינות ההתמחות מטעם משרד הבריאות. למומחה תעודה ממשלתית המעידה על היותו מומחה, שמו מופיע ברשימת המומחים באתר האינטרנט של האגודה האורתודונטית ושל משרד הבריאות והוא בעל מספר רישיון מומחה.

בארץ כמאתיים מומחים לאורתודונטיה בלבד, המהווים כשלושה אחוזים מכלל רופאי השיניים. שאר העוסקים באורתודונטיה אינם מומחים, כלומר הם רופאי שיניים שלא עברו תוכנית התמחות ביישור שיניים, או שלא סיימו בהצלחה את בחינות ההתמחות. רופאים אלו אינם רשאים (על פי חוק) לכנות עצמם אורתודנט, רופאים ליישור שיניים או כל דבר דומה שיש בו כדי להטעות את הציבור.

יש חשיבות רבה לטיפול מקצועי למראה השיניים ולעמדתן לתוצאה המתקבלת חשיבות עצומה בקביעת הביטחון העצמי של הילדים. מסתבר ששיניים עקומות הינם בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על הביטחון הרגשי של הילדים בגיל הילדות, התבגרות ואף בבגרות. יישור שיניים הינו מקצוע מורכב הדורש ראיה מערכתית ומסתמך על רקע נרחב, פרי הכשרה ממושכת והמשך על ניסיון נצבר, המקנים את יכולת ההתמודדות עם בעיות מורכבות של יישור שיניים. לפיכך פנייה וטיפול אצל מי שאינו מומחה יכולה להיות כרוכה בלקיחת סיכון.

איך יודעים שרופא השיניים הינו מומחה ליישור שיניים - אורתודנט?

שימו לב לפרטים, בדיקה קצרה עשויה לחסוך הרבה כסף ועוגמת נפש.

בדקו האם הרופא ברשימת המומחים המפורסמת באתר האגודה האורטודונטית או באתר ההסתדרות לרפואת שיניים.

ודאו המצאות תעודת מומחה ליישור שיניים וחותמת מומחה במרפאה.

מי הוא מומחה ליישור שיניים?